Menu

Izdevniecība “Neputns” nodrošina visplašāko ieskatu Latvijas mākslā.

Izdevniecība dibināta 1997. gadā kā bezpeļņas organizācija, lai īstenotu savu pirmo ieceri – vizuālo mākslu žurnālu “Studija”. Šobrīd “Neputns” ir viena no pieredzes un tradīciju bagātākajām Latvijas izdevniecībām attēlu izdevumu jomā.

Izdevniecībā darbojas profesionāli mākslinieki, literāti, mākslas zinātnieki, tekstu redaktori un tulkotāji, kas par savu uzdevumu uzskata radīt izdevumus kā kultūras vērtības, palīdzot redzēt, iepazīt, izjust un iemīlēt mākslu.

Izdevniecības izvēle ir nopietni un reizē atraktīvi izdevumi, kas veidoti kā ieguldījums Latvijas kultūras mantojuma fondā. Tās ir mākslas grāmatas, amplitūdā no katalogiem līdz albumiem un zinātniskiem pētījumiem par mākslu, arhitektūru, kino, mūziku. Nozīmīga vieta ir dzejas izdevumiem un dažādu autoru kultūrvēsturiskām esejām, memuāru literatūrai. Izdevniecība veido arī vairākas izglītojošas sērijas — “Materiāli Latvijas mākslas vēsturei”, “Studijas bibliotēka”, “Latvijas mākslas klasika”. Lielākā daļa izdevumu tiek tulkoti angļu valodā.

Īpašu uzmanību “Neputns” pievērš grāmatu dizainam un poligrāfijas kvalitātei, meklējot katrai grāmatai raksturīgāko veidolu. To nodrošina sadarbība ar interesantākajiem Latvijas grāmatu māksliniekiem un labākajām tipogrāfijām. “Neputna” grāmatas regulāri ir laureātu sarakstā grāmatu mākslas konkursā “Zelta ābele”. 2007. gada starptautiskajā grāmatu mākslas konkursā “Pasaules skaistākās grāmatas” (Leipciga) kā skaistākā grāmata tika nosaukta arī Rainera Marijas Rilkes “Stundu grāmata. Gleznu un tēlu grāmata”. 2002. gadā “Neputns” saņēma Latvijas Kultūras ministrijas balvu par ieguldījumu vērtīgu izdevumu tapšanā.

Sadarbības partneri:

“Neputna” galerija

Tērbatas iela 49/51, Rīga, LV-1011
Tālrunis: +371-67-222-647
E-pasts: neputns@neputns.lv

P., O., T., C., P. 10:00 – 18:00
S., Sv. –

Izdevniecība “Neputns”

Galvenā redaktore Laima Slava
Izdevniecības direktore Elgita Bērtiņa

Tērbatas iela 49/51-8, Rīga, LV-1011
Redakcija: neputns@neputns.lv
Sabiedriskās attiecības: antra@neputns.lv
Tālrunis: +371-26-390-625