Menu

“Neputna” un radio “Naba” īpašais piedāvājums Jaņa Rozentāla cienītājiem

Publicēts 30. martā, 2017

No ceturtdienas, 30. marta,  “Neputns” sadarbībā ar radio NABA īsteno akciju, kas paredzēta visiem mākslinieka Jaņa Rozentāla daiļrades cienītājiem. Iegādājoties “Neputna” galerijā (Tērbatas 49/51) monogrāfisko albumu “Janis Rozentāls”, pirmie piecdesmit pircēji dāvanā bez maksas saņems radio “Naba” veidoto oriģināldziesmu izlasi “Janis Rozentāls. Bez vārdiem” (2017).

Radio “Naba” iecere, veidojot šo instrumentālo skaņdarbu izlasi, bija radoši aptvert un interpretēt mākslinieka Rozentāla daiļradi visā tās daudzveidībā, tādējādi īstenojot Latvijas mērogam unikālu projektu, kurā novērojama divu nozīmīgu mākslas žanru – mūsdienu neatkarīgās mūzikas un par klasiķi dēvējamā Jaņa Rozentāla mākslas – satikšanās. Daudzpusīgu un žanriski daudzveidīgu mūziķu izpildījumā vairāk nekā gadsimtu seni otu triepieni pārcelti uz mūsdienu skaņu pasauli, lai tādējādi ļautu no jauna paraudzīties uz Jaņa Rozentāla gleznās ietvertajiem stāstiem.

Izlasē “Janis Rozentāls. Bez vārdiem” piedalās elektroniskās mūzikas pārstāvis Oyaarss un komponists Edgars Raginskis, dūdu un bungu grupa “Auļi”, perkusionists Nils Īle un muzikālā apvienība “Kanisaifa”, folkgrupas “Ēnu kaleidoskops” līdera Mārtiņa Linka soloprojekts “Vārna”, muzikālās apvienības “Tur un tur”, “Das Sonntags Legion”, “Marta Migla”, eksperimentāli elektroakustiskais projekts “Sound Meccano”, kā arī mūziķi Ingus Baušķenieks, Kashuks un Oskars Jansons.

Izdevējs: NABAMUSIC/Melo records.

Oriģināldziesmu izlases “Janis Rozentāls. Bez vārdiem”  izdošanu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Pastāsti tālāk: