Menu

“Dialogs: Latviešu un spāņu tautas dziesmas” atvēršana Madridē

Publicēts 18. novembrī, 2016

17. novembrī Spānijas Nacionālajā bibliotēkā notika “Neputna” bilingvālā izdevuma “Dialogs. Latviešu un spāņu tautas dziesmas / Diálogo. Canciones populares de Letonia y España” atvēršana. Tajā piedalījās bijusī Latvijas Valsts prezidente un pasaules līderu alianses “Madrides klubs” prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas Republikas vēstniece Spānijas Karalistē Argita Daudze, Spānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Don Pedro Miguel Jiménez Nácher, Spānijas Nacionālās bibliotēkas direktore Ana Santos Aramburo, “Neputna” galvenā redaktore Laima Slava un profesors Dámaso López García.

Pasākuma viesiem bija iespēja baudīt gan dalībnieku priekšlasījumus, gan klātienē iepazīties ar vienu no mākslinieces Džemmas Skulmes darbiem. Tieši Džemmas Skulmes gleznas izmantotas Neputna grāmatas noformējumā. Laima Slava norāda: “(..), jo tieši tas allaž ir bijis viņas uzmanības centrā – tautasdziesma kā eksistenciāli būtiska nācijas izpausme, īpašs medijs. Protams, glezniecībā tas saistās arī ar dažādo Latvijas novadu tautastērpu krāsām, bet galvenais – ar tautasdziesmas pirmatnīgo enerģiju, no paaudzes paaudzē nododamo gudrību un ētisko spēku.”

Paldies Latvijas Republikas vēstniecībai Spānijas Karalistē un īpaši vēstniecei Argitai Daudzei! Paldies Spānijas Nacionālajai bibliotēkai un Spānijas vēstniecībai Rīgā!

Gracias a Embajada de Letonia en España, Biblioteca Nacional de España, Embajada de España en RIGA! Gracias especiales a Argita Daudze, Embajadara de Letonia!

Foto: Katrīna Ķepule

 

Pastāsti tālāk: