Menu

Zvēri

Krišjānis Zeļģis

„Zvēri” ir Krišjāņa Zeļģa otrais dzejoļu krājums.

Krišjāņa Zeļģa otrajā dzejoļu krājumā izglītots, ziņkārīgs pilsētnieks dodas iespaidu medībās pie dabas – viņa galvenais intereses objekts ir savvaļas zvērs, kurš nevairās no saskarsmes ar cilvēku, uzvedas alkatīgi un neprognozējami, sagādā gan uzjautrinājumu, gan dusmas. Šie dzejoļi uzdod jautājumu, ar ko gan cilvēks atšķiras no dzīvniekiem, jo ir vairāk nekā skaidrs, ka krājumā aprakstīto ļaužu uzvedībā ir visai daudz zvēriskā, instinktīvā un neprognozējamā.

Kārlis Vērdiņš

Krišjānis Zeļģis par grāmatu saka: ”Otrais krājums mēģina tikt galā ar dzīvi, sadalot to mazākos, parocīgākos nogriežņos. Izpētes jomas pārklāj dāmu un dzīvnieku pasauli, dažāda veida profesionālismu, neveiksmes un noslēpumus, kas šķietamo atbilžu vietā neko nepiedāvā. Vienlaicīgi saglabājot tuvu bezgalīgu iespēju potenciālu.”

Krišjānis Zeļģis dzimis 1985. gadā Talsos. Bijis bibliotekārs Kultūras akadēmijā un gaismotājs Nacionālajā teātrī, vācis vīnogas Francijā, klājis stadionu Meksikā, strādājis par maiznieku un atslēdznieku Talsos. Pašlaik ir viens no alus darītavas “Malduguns” vadītājiem.

Dzeju publicē kopš 2003. gada. Debijas krājums “visas tās lietas” (“Mansards”) klajā nāca 2010. gadā un tika nominēts “Dienas” Gada balvai kultūrā un Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Labākā debija”.  Vairāki Krišjāņa dzejoļi ir tulkoti krievu valodā, šobrīd izdošanai Krievijā tiek gatavota dzejnieka grāmata ar nosaukumu ”я такими глупостями больше не занимаюсь” Semjona Haņina tulkojumā.

Vairāk par:
Saruna ar Krišjāni Zeļģi (Bron-Hīts, Radio Naba)
Aivars Madris. Izkrāso to melnu
Dzejas krājumā «Zvēri» Krišjānis Zeļģis mēģina tikt galā ar dzīvi, sadalot to parocīgākos nogriežņos (100g kultūras)
Laura Brokāne. Plēsīgā iztēle

 

 

Zvēri

2016
Latviešu valodā
Redaktors: Kārlis Vērdiņš. Dizains, ilustrācijas: Klāvs Upaciers
152 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-512-79-7
Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Pastāsti tālāk: