Menu

Zuzānu kolekcija

Sastādītāja Sniedze Sofija Kāle

Grāmata “Zuzānu kolekcija” veltīta Dinas un Jāņa Zuzānu mākslas kolekcijai, kuras darbi kopš 2011. gada regulāri tiek izstādīti ģimenei piederošā izstāžu telpā – Mūkusalas Mākslas salonā, kā arī deponēti izstādēm muzejos Latvijā un ārzemēs. Kolekcija ir lielākā privātā mākslas darbu kolekcija Latvijā.

“Mūsu ģimenes veidotā kolekcija ir mēģinājums radīt hrestomātisku Latvijas mākslas portretu – tādu, kādu to redzam un izjūtam,” tā Jānis Zuzāns.

Zuzānu kolekcija

Grāmatā reproducēta kolekcijas darbu izlase – 230 mākslas darbi. Tekstu autori ir Mūkusalas Mākslas salona darbinieki – Diāna Barčevska, Ingūna Ģēģere, Sniedze Sofija Kāle, Līga Lindenbauma, Valts Miķelsons, Arta Vārpa, kā arī Dina un Jānis Zuzāni, un viņu meitas Elīna Janevica un Kristīne Zuzāne.

Zuzānu kolekcija

Domājot par kolekcijas reprezentācijas veidiem, Jānis Zuzāns rosināja Mūkusalas Mākslas salona darbiniekus veidot labāko darbu topus. Vairākās sapulcēs un karstās debatēs izšķīlās grāmatas kodols – 230 vienību, kas piesaistīja ne tikai tāpēc, ka ir neapšaubāmas mākslas pērles, bet arī tāpēc, ka tajās slēpjas kāds stāsts, ko gribējām uzrakstīt. (..) Šīs grāmatas koncepcijas pamatā ir personīgs dialogs, bet savāktās pērles ir savirknētas secībā, kādā tās ienākušas kolekcijā. Subjektīvas atmiņas un sajūtas atklāj arī pati Zuzānu ģimene – Dina, Jānis un viņu meitas Elīna un Kristīne. Arī rakstītāji no Mūkusalas Mākslas salona kolektīva centās atkāpties no muzejiskās pieejas, lai nodibinātu dzīvu saikni ar izvēlēto mākslas darbu.

Grāmatas idejas autore un sastādītāja Sniedze Sofija Kāle
Zuzānu kolekcija

Līdzās darbu reprodukcijām un tekstiem, grāmatā apkopota Mūkusalas Mākslas salona izstāžu hronika, kā arī nozīmīgāko ārpus salona notikušo izstāžu saraksts, kurās eksponēti Zuzānu kolekcijas darbi.

No 2017. gada 29. jūlija līdz 17. septembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā eksponēta Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas izstāde “TOP no top.

 

 

Zuzānu kolekcija

2017
Latviešu valodā
Sastādītāja: Sniedze Sofija Kāle. Māksliniece: Anta Pence
Tekstu autori: Diāna Barčevska, Ingūna Ģēģere, Elīna Janevica, Sniedze Sofija Kāle, Līga Lindenbauma, Valts Miķelsons, Liene Muceniece, Arta Vārpa, Dina Zuzāne, Jānis Zuzāns, Kristīne Zuzāne
Literārās redaktores: Antra Bula, Ieva Lejasmeijere
Foto: Normunds Brasliņš, Renārs Derrings, Didzis Grodzs, Inese Kalniņa, Sniedze Sofija Kāle, Jānis Milbrets, Liene Pētersone, Jānis Pipars, Andrejs Strokins
Skenējumi: Ingūna Ģēģere, Māris Mikāns. Attēlu apstrāde: Jānis Veiss
480 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-565-20-5

Pastāsti tālāk: