Menu

Žesti

Artis Ostups

“Žesti” ir Arta Ostupa trešais dzejoļu krājums.

Rakstot šo grāmatu, man bija svarīgi izvairīties no lieka lirisma un metafiziskām abstrakcijām un palikt taustāmās realitātes robežās. Skatiena sagūstītā ainava šeit kalpo par aptumšotu spoguli dažādām cilvēciskām emocijām. Savukārt vēstures fragmentu ievietošana jaunos kopsakaros ļauj iedziļināties situācijās, kas pārsniedz vienkāršu patības atkailināšanu.

Artis Ostups

 Artis Ostups "Žesti"

Grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš norāda: “Krājumā neparasti spēcīgos, koncentrētos dzejprozas tekstos pētīti žesti. Cilvēku komunikācija, attiecības, sadzīves detaļas un vēsture kalpo par bagātīgu uzvedības modeļu arsenālu, kur Ostups izvēlas zīmīgākos, ko pārvērst valodas žestos un likt pārdzīvot un sajust arī lasītājam.”

Artis Ostups (1988) ir viens no spilgtākajiem dzejniekiem Latvijas literatūras ainā. Ostupa debijas krājums “Biedrs Sniegs” (2010) tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai kategorijā “Labākā debija” un 2011. gadā saņēma speciālbalvu Ojāra Vācieša prēmijas konkursā. Arī otrais krājums “Fotogrāfija un šķēres” (2013) tika nominēts Latvijas literatūras gada balvai kategorijā “Labākais dzejas krājums”. 2014. gadā Ostups ieguva pirmo vietu žurnāla “Latvju Teksti” poēmu konkursā. Ostupa dzeja tulkota angļu, krievu, lietuviešu, slovēņu un vācu valodā. Kopš 2014. gada Artis Ostups ir literatūras un filozofijas interneta žurnāla “Punctum” galvenais redaktors, kā arī projektu kurators Rakstniecības un mūzikas muzejā.

 

 

Žesti

2016
Latviešu valodā
Redaktors: Kārlis Vērdiņš. Dizains: Armands Zelčs
56 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-512-80-3
Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Pastāsti tālāk: