Menu

The Zuzāns Collection

Sastādītāja Sniedze Sofija Kāle

Grāmata “Zuzānu kolekcija” latviešu valodā iznāca 2017. gada vasarā. Tagad laists klajā arī tās izdevums angļu valodā.
Dinas un Jāņa Zuzānu mākslas kolekcija ir lielākā privātā mākslas darbu kolekcija Latvijā, un tās darbi kopš 2011. gada regulāri tiek izstādīti ģimenei piederošajā izstāžu telpā – Mūkusalas Mākslas salonā, kā arī deponēti izstādēm muzejos Latvijā un ārzemēs.
Kolekcijas īpašnieks Jānis Zuzāns grāmatas ievadā saka:

“Mūsu ģimenes veidotā kolekcija ir mēģinājums radīt hrestomātisku Latvijas mākslas portretu – tādu, kādu to redzam un izjūtam.”

TheZuzansAtverums1

 

Domājot par kolekcijas reprezentācijas veidiem, Jānis Zuzāns rosināja Mūkusalas Mākslas salona darbiniekus veidot savus darbu topus. Tā radās grāmatas kodols – 230 mākslas pērles, no kurām katra saistās ar kādu stāstu. Tos grāmatā atklājuši Mūkusalas Mākslas salona darbinieki – Diāna Barčevska, Ingūna Ģēģere, Sniedze Sofija Kāle, Līga Lindenbauma, Valts Miķelsons, Arta Vārpa, kā arī Dina un Jānis Zuzāni, un viņu meitas Elīna Janevica un Kristīne Zuzāne.

 

“Šīs grāmatas koncepcijas pamatā ir personīgs dialogs, bet savāktās pērles ir savirknētas secībā, kādā tās ienākušas kolekcijā. Subjektīvas atmiņas un sajūtas atklāj arī pati Zuzānu ģimene – Dina, Jānis un viņu meitas Elīna un Kristīne. Arī rakstītāji no Mūkusalas Mākslas salona kolektīva centās atkāpties no muzejiskās pieejas, lai nodibinātu dzīvu saikni ar izvēlēto mākslas darbu.”

/Sniedze Sofija Kāle/

Grāmatu papildina arī ieskats Mūkusalas Mākslas salona vēsturē un izstāžu hronikā.

 

 

 

The Zuzāns Collection

2018
Angļu valodā
Tekstu autori: Diāna Barčevska, Ingūna Ģēģere, Elīna Janevica, Sniedze Sofija Kāle, Līga Lindenbauma, Valts Miķelsons, Liene Muceniece, Arta Vārpa, Dina Zuzāne, Jānis Zuzāns, Kristīne Zuzāne
Tulkotāji no latviešu valodas: Valdis Bērziņš, Valts Miķelsons, Filips Birzulis. Korektore: Iveta Boiko
Dizains: Anta Pence
Attēlu apstrāde: Jānis Veiss
Foto: Normunds Brasliņš, Renārs Derrings, Liene Pētersone, Jānis Pipars
Skenējumi: Ingūna Ģēģere, Māris Mikāns
462 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-565-45-8

Pastāsti tālāk: