Menu

Sigismunds Vidbergs

Marita Bērziņa

Latvijas mākslas klasiķiem veltīto sēriju papildina grāmata par stilistiski izsmalcināto, eleganto grafiķi Sigismundu Vidbergu (1890–1970).

Sigismunds Vidbergs latviešu grafiķu 20. gadsimta spožajā plejādē izceļas ar laikmetīgo pasaules uztveri un tēlojumu. Viņa grafikas raksturīga iezīme ir stilistiski izsmalcināti un tehniski perfekti tušas spalvas zīmējumi.

Līdzās stājgrafikai Vidbergs ir darbojies tādās grafikas nozarēs kā grāmatu māksla (ilustrējis un mākslinieciski noformējis ap 270 grāmatu), plakāts, karikatūras, šarži, ekslibri un firmas zīmes. Viņš darinājis metus arī vitrāžām, porcelāna apgleznojumiem, tekstilizstrādājumiem, bijis scenogrāfs, kostīmmākslinieks un pedagogs.

Sigismunds Vidbergs

Mākslinieka tēmu loks ir plašs – vēstures un sava laika motīvi, lielpilsētas un lauku dzīves norises, reliģiski sižeti, portreti, arhitektūras un dabas studijas. Tomēr latviešu mākslas kopainā Vidbergs vairāk populārs kā elegants erotisko motīvu interprets, kurš pat visriskantākajos tēmu risinājumos saglabājis klasisku mēra izjūtu, tēlainībā piepulcējoties Latvijas nozīmīgāko Art Déco stila mākslinieku saimei.

Sigismunds Vidbergs

Sērija “Latvijas mākslas klasika” ir neliela izmēra grāmatas, kas ērti uztveramā veidā ļauj iepazīt Latvijas mākslas klasiķu darbus un to tapšanas apstākļus. Grāmatas ietver pilnu teksta tulkojumu angļu valodā, plašu reprodukciju klāstu, kā arī laika joslu, kurā latviešu mākslinieku dzīvi iespējams skatīt pasaules notikumu kontekstā.

Vēl sērijā “Latvijas mākslas klasika”.

360 grādu fotogrāfija sadarbībā ar Jelgavas tipogrāfiju.

Sigismunds Vidbergs

2015
Latviešu un angļu valodā
Māksliniece: Anta Pence
128 lpp., mīkstais sējums ar atlokiem, ISBN 978-9934-512-55-1
221 darbu reprodukcija; 35 dokumentāli attēli

Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dina un Jānis Zuzāni

Pastāsti tālāk: