Menu

ORLAN

Sastādītāja Inese Baranovska

Sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju “Neputns” izdevis katalogu ORLAN. Tas iznāk reizē ar Francijas laikmetīgās mākslas ikonas ORLAN personālizstādi Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā “Orlan – Francijas laikmetīgās mākslas ikona. Le plan du film un citi scenāriji”.

ORLAN mākslu īpaši raksturo tas, ka tā neizriet no nonsensa – neprātīgi elegantas un racionālas formas, bet gan tieši no jēgas pārpilnības.

Katrīne Grenjē
ORLAN

Projekta vadītāja un kuratore Inese Baranovska: “Mūsu uzdevums ir pacelt priekškaru un atklāt vienu no laikmetīgās mākslas scēnas strīdīgākajām un izaicinošākajām personībām, kas pasludinājusi savu ķermeni par mākslas instrumentu un identificējas tikai un vienīgi ar pašradīto pseidonīmu ORLAN, bet 1971. gadā iesvaidījusi sevi Svētās ORLAN kārtā. Mākslinieces daudzšķautņaino daiļradi nav iespējams viennozīmīgi klasificēt un ierindot kādā konkrētā “ismu” plauktiņā, viņas māksla veikli balansē starp klasiskajām tradīcijām un novatoriskiem izaicinājumiem, vēsturisko mantojumu un visjaunākajiem zinātnes sasniegumiem, intelektuālās mākslas augstumiem un popkultūru. Jau no savas radošās darbības pirmsākumiem 20. gadsimta sešdesmito gadu beigās

ORLAN vienmēr ir gatava būt opozīcijā un izaicināt sabiedrību.”

Kataloga tekstu autori ir mākslas zinātniece, projekta vadītāja un kuratore Inese Baranovska, mūsdienu mākslas pētnieki no Francijas Catherine Grenier, Dominique Paini, Jean-Pierre Rehm, Latvijas tekstgrupa “Orbīta”, kā arī pati ORLAN.

ORLAN

Vairāk par ORLAN Rīgā šeit.

ORLAN

2014
Latviešu, angļu un franču valodā
Sastādītāja: Inese Baranovska
Tekstu autori: Inese Baranovska, Catherine Grenier, Dominique Paini, Jean-Pierre Rehm, tekstgrupa "Orbīta", ORLAN
Māksliniece: Inga Ģibiete. Latviešu valodas redaktore: Cilda Redliha
224 lpp., cietais sējums, ISBN 978-9934-512-44-5

Izdevums izdots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju

Pastāsti tālāk: