Menu

Nāka

Imants Tilbergs

„Nāka” ir leģendārās Rīgas bītnieku paaudzes personības Imanta Tilberga, uz savas grāmatas vāka viņš sevi sauc — imt —, dzejoļu krājums. Tā producents un mākslinieks ir Ilmārs Blumbergs. Krājumā Imants Tilbergs apkopojis vien nelielu daļu no sacerētajiem dzejoļiem. Par savu „Nāku” Imants Tilbergs saka:

„Vai es drīkstu novilkt kurpes?
Jo viss sākas un beidzas ar formu.
Piedzimšana un rezultāts.
Pelnu izkaisīšana un kosms.
Es pametu arī to.
Esmu vienas grāmatas autors un man pietiek ar to.” 

Mākslinieks Ilmārs Blumbergs uzskata: „Imants Tilbergs raksta — „Cilvēks nemainās. Viņš ir gatavs un derīgs no sākta gala.” Man liekas, mainās, tikai pats to nejūt. Par to ir grāmata.”

Daudziem laikabiedriem viņš palicis prātā kā visīstākais bītnieks gan pēc pārliecības, gan ārējām izpausmēm. (…) Viņš beidza augstskolu, bija diplomēts jurists, strādāja par advokātu Liepājā, bet tad kādu rītu — bez īpašas svārstīšanās — vienkārši neaizbrauca uz darbu. Un šajā darbā vairs neatgriezās. (…) Bet centieni sešdesmitajiem gadiem piekarināt birkas viņam šķiet smieklīgas.

Eižens Valpēters

Imants Tilbergs dzimis Rīgā un joprojām dzīvo savas bērnības mājā Maskavas forštatē. 1963. gadā absolvējis LU Juridisko fakultāti. Viņa vienīgā publikācija bijusi poļu balerīnas un dzejnieces Elžbetas Zehinderes dažu dzejoļu tulkojumi no poļu valodas nedēļrakstā „Literatūra un māksla”.

 

Vairāk:
„Initium movere terminus”. Imants Tilbergs „Nāka”

Nāka

2013
Mākslinieks: Ilmārs Blumbergs
120 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-512-11-7

Pastāsti tālāk: