Menu

Muzejs

Jānis Rokpelnis

Jāņa Rokpeļņa romāns “Muzejs”.

Šis nav nedz stingri dokumentāls, nedz arī autobiogrāfisks darbs. Galvenie varoņi sacerēti. Romāna darbība norisinās gan 20. gadsimta septiņdesmito gadu pirmajā pusē, gan 21. gadsimta tā dēvētajos liesajos gados.

Jānis Rokpelnis

“Kādreizējais muzeja zinātniskais līdzstrādnieks Igors tā arī neatcerētos par jaunības dedzīgo aizrautību ar nezināma mākslinieka gleznu, kuru pats nodēvējis par “Epikūra atomkaru”, ja ne bailes iestigt pensionāra ikdienas pelēkajā apmierā. Jānis Rokpelnis dzejniekam piedienīgā lakonismā detektīvstāsta sižetu savij ar plašām pastaigām mākslas druvās un ežmalās, pa ceļam pieķerot klāt arī mūžīgos tematus par nodevību un iespēju pašam aizvērt šīs pasaules durvis.” (Gundega Blumberga)

“Dzīvi bendējošs noslēpums, šamaniski izstāstīts stāsts. Ietilpīgs lakonisms mijas ar krāsām, kuras trieptas bez jelkādas saprāta kontroles. Rokpeļņa lieliskās liriķa izjūtas gaismā nāk galvenā varoņa nogurums staipīt sevī neapraktu līķi. Tas ir karātavu humors, kas palīdz nestundā, sak, tūkstošiem ir līdzīgas problēmas, bet dzīvo mierīgi nost! Atliek lūgt Santa Muerte – Svēto Pasargātāju Nāvi – tā nenāk… Jā, arī laime dažreiz nenāk brēkdama.” (Inga Ābele)

 

Vairāk par:
Latvijas Radio 1: Romānā “Muzejs” gribēju restaurēt padomju sajūtas, kad cilvēkiem nebija ko elpot

 

 

 

 

Muzejs

2017
Latviešu valodā
Redaktore: Gundega Blumberga. Literārā redaktore: Sanda Rapa
Dizains un makets: Anta Pence
88 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-565-12-0
Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Nacionālās rakstniecības atbalsta fonds, Ventspils Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju māja

Pastāsti tālāk: