Menu

Manor gardens and parks of Latvia

Ilze Māra Janelis

„Parks, jeb kā teica Rietumeiropā 18. gs., bet Latvijā vēl 19. gs. vidū, dārzs radies sensenos laikos kā ilgas pēc zaudētās paradīzes. Paradīzē nekas nedrīkst atgādināt par nogurdinošo un bieži vien disharmonisko ikdienu.”
Ilze Māra Janelis

Manor gardens and parks of Latvia, grāmatas  „Latvijas muižu dārzi un parki” tulkojums angļu valodā,  ir autores Ilzes Māras Janelis  ilgo gadu darba rezultāts. Ilze Māra Janelis ir pieredzējusi parku vēsturiskās ainavas speciāliste, Latvijā vienīgā šāda veida pētniece. Grāmata dod ieskatu plašā un līdz šim vienotā izdevumā neaptvertā izziņas materiālā par milzu bagātību, kas joprojām bieži vien nenovērtēta slēpjas mūsu dabas vidē. Ilzes Māras Janelis daudzu gadu desmitos mērāmā pieredze šo kultūras mantojuma daļu pētot, sekojot tās redzamajām izmaiņām laika gaitā un strādājot ar senajām kartēm arhīvos, padara viņas zināšanas par patiesi unikālām.

kartes

Grāmata ir krāšņa un bagātīgi ilustrēta. Tajā iekļautas senas kartes, gravīras, zīmējumi, vēsturiskas un mūsdienu fotogrāfijas. Izdevums turpina „Neputna” aizsākto sēriju par Latvijas kultūras mantojuma pēdām, kurā jau tapušas grāmatas „Koka Rīga”, „Jūrmala. Daba un kultūras mantojums”.

 

Manor gardens and parks of Latvia

2010
Angļu valodā
Mākslinieks: Juris Petraškevičs
304 lpp., cietais sējums, ISBN 978-9984-807-58-4
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds un Vides aizsardzības fonds

Pastāsti tālāk: