Menu

Kristaps Ģelzis

Anna Iltnere

Sērijā „Studijas bibliotēka” Annas Iltneres grāmata par Kristapu Ģelzi, vienu no interesantākajām personībām Latvijas laikmetīgajā mākslā, mākslinieku, kas spēj krasi mainīt izteiksmes veidus, nemainīgi saglabājot radošo intrigu katrā jaunā piedāvājumā. Pēc zināma klusuma brīža aktīvi atgriezies radošajā apritē,

Kristaps Ģelzis, regulāri veidojot un rādot jaunas savu darbu kolekcijas un piedaloties kopizstādēs, pārsteidz ar arvien svaigu un spilgtu redzējumu un spožu profesionalitāti.

Kristaps Ģelzis 2007. gadā saņēmis Dienas Gada balvu kultūrā; 2011. gadā — Purvīša balvu. Mākslinieks nominēts Purvīša balvai 2015.

Studijas bibliotēkas nelielais izdevums ļauj neparastāk paskatīties uz šībrīža mākslas zvaigzni Kristapu Ģelzi ar mākslinieka meitas, grāmatas autores Annas Iltneres acīm. Subjektīvais, sirsnīgais redzējums vienlaikus ir faktoloģiski piesātināts un interesants arī kā noteikta laikmeta dokumentējums. Līdzās pamattekstam, kā parasti — intervija ar mākslinieku un bagāts attēlu materiāls, kurā par sevi atgādina arī jau piemirstas epizodes Latvijas laikmetīgās mākslas tapšanas sākotnē.

 

Kristaps Ģelzis

2010
Latviešu un angļu valodā
Māksliniece: Dita Pence
144 lpp., pusmīkstais sējums, ISBN 978-9984-807-75-1

Pastāsti tālāk: