Menu

Famous Five

Jānis Taurens

Sērijas „Studijas bibliotēka” ietvaros Jānis Taurens savā intriģējošā, esejiskā, konceptuāli precīzā un informatīvi izsmeļošā manierē ir izveidojis mākslinieku grupas „F5” portretu. Mākslinieki daudz un veiksmīgi piedalījušies pēdējās desmitgades ievērojamos starptautiskos projektos. Lai arī katrs no viņiem ir patstāvīga radoša personība, tomēr tieši viņu kopdarbi līdz šim izskanējuši visvairāk, veidodami priekšstatu par Latvijas laikmetīgo mākslu ārpus valsts robežām.

Grupa Famous Five (F5) dibināta 1998. gadā mediju mākslas simpozija Polar Circuit laikā Tornio, Somijā. 1998.–2000. gadā grupas dalībnieki realizējuši prezentācijas jauno mediju festivālos un vīdžeju sesijās dažādos klubu un mūzikas pasākumos. 2002. gadā piedalījušies 25. Sanpaulu biennālē ar darbu „Baudi jauko nakti!”. 2003. gadā ar projektu „Eiforija” uzvarējuši Latvijas Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā par piedalīšanos Venēcijas biennāles 50. Starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē (politisku lēmumu rezultātā dalība biennālē tika atcelta, tomēr projektu publicēja izstādes katalogā).

2005. gadā „F5” piedalījās Venēcijas biennāles 51. Starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē ar ekspozīciju „Tumsas spuldze”.

 

Grāmatas autors Jānis Taurens ir studējis arhitektūru Rīgas Politehniskajā institūtā un filozofiju Latvijas Universitātē, kur 2005. gadā ieguvis filozofijas doktora grādu. Kopš 2006. gada ir asociētais profesors Latvijas Mākslas akadēmijā. Domā un raksta par filozofiju, arhitektūru un laikmetīgo mākslu.

Famous Five

2009
Latviešu un angļu valodā
Māksliniece: Dita Pence
96 lpp., pusmīkstais sējums, ISBN 978-9984-807-39-3

Pastāsti tālāk: