Menu

Alvis Hermanis (angļu valodā)

Sastādītāja Laima Slava

Albuma “Alvis Hermanis” izdevums angļu valodā.

Alvis Hermanis

Albums  ir vizuāli krāšņs un emocionāli bagāts izdevums, kurā iekļauta attēlu izlase no 43 vizuāli interesantākajām Alvja Hermaņa izrādēm, Edītes Tišheizeres eseja, Sarmītes Ēlertes intervija ar režisoru, kā arī Normunda Naumaņa kritiku fragmenti.

Alvis Hermanis

“Par šādu izdevumu jau sen tika runāts ar Normundu Naumani, teātra kritiķi, kurš savulaik pirmais atbilstoši novērtēja Alvja Hermaņa ienākšanu teātrī un turpināja būt viņa izrāžu azartisks recenzents. Diemžēl liktenis lēma citādi. Naumaņa recenziju fragmentus šai attēlu izlasei atlasīja Sarmīte Ēlerte – viņa kolēģe laikrakstā “Diena” un draugs. Kā ilggadīga Hermaņa teātra notikumu līdzjutēja un varbūt pat vienīgā, kas redzējusi visas Alvja Hermaņa ārpus Latvijas tapušās izrādes, Ēlerte tika aicināta veidot interviju ar Alvi Hermani. Pats viņš piekrita uzrakstīt īsu ieceres komentāru katrai no izrādēm. Bet ievada eseju uzrakstīja erudītā teātra zinātniece un kritiķe Edīte Tišheizere. Albuma dizainu ar lielu pietāti un rūpību veidoja māksliniece Inese Hofmane,” albumu raksturo tā sastādītāja Laima Slava.

Alvis Hermanis

Man ir liela pārliecība, ka katrs stāsts ir kaut kādā ziņā pasaules modelis per se. Katra opera, katra luga, katrs dzejolis jau pastāv kā pasaules modelis miniatūrā. Kā teic latvieši: saule rasas pilienā. Šis mazītiņais rasas piliens ar savu sfēriskumu atspoguļo, reflektē visu kosmosu. Līdzīgi es skatos uz katru teātra valodā izstāstīto stāstu. Katrs atsevišķais darbs ir ieslēgts zināmā antropoloģiskā kontekstā, ar visām no tā izrietošajām sekām, tai skaitā arī estētiskā līmenī, runājot par stilu, par vizualizāciju. Jo vizualizācija man vienmēr ir sākumu sākums. Kamēr es neredzu bildes, kā tai izrādei vajadzētu izskatīties, tikmēr nekāds process vispār nav iespējams.

no Alvja Hermaņa sarunas ar Sarmīti Ēlerti

 

 

Alvis Hermanis. Bibliogrāfija

Vairāk par:
Theater der Zeit (Juni 2017, Nr. 6). Erik Zielke. Wohltuend unzeitgemäß (latviski)

 

Alvis Hermanis (angļu valodā)

2016
Angļu valodā
Tekstu autori: Alvis Hermanis, Normunds Naumanis, Edīte Tišheizere, Sarmīte Ēlerte
Dizains: Inese Hofmane. Tulkotāja: Terēze Svilāne
640 lpp., cietais sējums, ISBN 978-9934-512-90-2

Atbalsta: Jaunais Rīgas teātris, Jelgavas tipogrāfija, Mākslas platforma

Pastāsti tālāk: