Menu

Asnāte Smeltere “Piecdesmit gadi Rīgas modē”

Atmiņas

 

Grāmata ir Asnātes Smelteres pārdomu stāsts par viņas ilgo un veiksmīgo ceļu modes industrijā, kas aizsācies 20. gadsimta 60. gados tolaik visā Padomju Savienībā leģendārajā Rīgas Modeļu namā un žurnālā “Rīgas Modes”. 90. gados noslēdzot modeles gaitas, Asnāte Smeltere jau neatkarīgajā Latvijā izveidoja iecienīto modes  zīmolu “Salons A”, kas, reprezentējot eleganci, izsmalcinātību un vietējās modes labākās tradīcijas, turpināja pastāvēt vairāk nekā 20 gadus.

“Piecdesmit gadi Rīgas modē” nav uztverama kā visaptveroša Latvijas modes vēsture – tas ir personisks atmiņu stāsts, kurā autore raksturo laikmetu un modi vienīgi caur pašas pieredzi, runā tikai par notikumiem, kuros pati bijusi klāt, un piemin cilvēkus, kas bijuši nozīmīgi viņas profesionālajā dzīvē. Un tomēr grāmata vienlaikus ir arī nozīmīga vēsturiska liecība par modi kā neatņemamu Latvijas kultūras daļu un dzīvīgs laikmeta spogulis, līdz ar to vērtīgs devums Latvijas modes vēstures apzināšanā.

Izdevumu papildina bagātīgs fotogrāfiju klāsts no autores ģimenes arhīva, žurnāla “Rīgas Modes” lappusēm, kā arī dokumentāli attēli no muzeju, arhīvu un privātām kolekcijām.

 

 

 

Sadarbībā ar: