Menu

Kopā kapos

Grāmata “Kopā kapos” veltīta kapusvētku tradīcijai Latvijā.

Daudzas lietas, ko darām regulāri, īpaši neapceram, un pie tādām šķietami pašsaprotamām norisēm pieder ik gadu visos Latvijas kapos atzīmējamie Kapusvētki, nosaukti dīvainā vārdkopā, kurā vienuviet apvienota miršanas (kapu) un svinēšanas (svētki) ideja.

Janīna Kursīte
Kopā kapos

Grāmatas pirmajā daļā Mārtiņa Grauda 2008.–2012. gadā uzņemtās fotogrāfijas no kapusvētkiem. Savukārt teksta daļā folkloristes Janīnas Kursītes, literatūrvēsturnieces, Rakstniecības un mūzikas muzeja kolekciju kuratores Ilonas Miezītes, filozofes Māras Mellēnas, sociologa un esejista Tāļa Tisenkopfa, rakstnieka Andra Akmentiņa raksti, kā arī sarunas ar fotogrāfu Mārtiņu Graudu, režisoru Alvi Hermani un aktieri Gundaru Āboliņu.

Melnbaltā fotogrāfijā fiksējot cilvēku attiecības, šķiet, ka tādas pašas tās varētu būt, teiksim, pirms 30 gadiem, – satiekot tuviniekus, atpūšoties uz paklātiem deķiem vai ejot pēc ūdens, pat drēbes laukos mēdz būt zināmā mērā „pārlaicīgas” – tomēr es teiktu, ka tiecos atspoguļot tradīciju konkrētā vidē. Mani interesēja cilvēki vidē.

Mārtiņš Grauds

Grāmatu papildina plakāts ar Mārtiņa Grauda fotografētiem kapu soliņiem, precīzi 101 soliņu.

 

Kopā kapos

Kopā kapos

2016
Latviešu un angļu valodā
Redaktore: Inese Zandere. Fotogrāfijas: Mārtiņš Grauds
Tekstu autori: Andris Akmentiņš, Janīna Kursīte, Ilona Miezīte, Māra Mellēna, Tālis Tīsenkopfs
Dizains: Rūta Briede un Artis Briedis
142 lpp., cietais sējums, ISBN 978-9934-512-87-2
Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds

Pastāsti tālāk: