Menu

Edvards Grūbe

Sastādītāja Laima Slava

Monogrāfiskais albums veltīts gleznotājam Edvardam Grūbem. Tajā ietverts arī emocionāls un aizraujošs mākslinieka dzīvesbiedres Intas Celmiņas stāstījums par būtisko dzīvē un mākslā, kā arī paša gleznotāja dzīves stāsts, ko pierakstījusi Laima Slava.

Edvards Grūbe ir krāsas meistars, gleznotājs, kura izvēlētās valodas spēks un ietilpība uzrunā un prasa līdzvērtīgi stipru pretī stāvētāju. Viņa darbi tīko pēc distances, jo to iedarbības lauks ir intensīvs un skar plašu telpu.

To stāsts nav atraujams no glezniecības vielas, kas viņa otai pakļaujas plastiska, eksistenciāli dramatiska, kaismīgi romantiska un saudzējoši maiga. Edvards Grūbe šobrīd ir gleznotājs spēku pilnbriedā, kurš daudz un ražīgi strādā, atklājot arvien jaunus krāsas runātspējas brīnumus sev un skatītājam, turklāt mazliet dīvaini šķiet viņu uzrunāt par vecmeistaru, klasiķi utt., kā jau pienākas dzīves 75. gadskārtu svinošam māksliniekam. Paliek iespaids, ka ne vien gudrība, bet arī izteiksmes spēks šim gleznotājam ar gadiem tikai vairojas, tā Laima Slava.

 

 

Edvards Grūbe

2010
Latviešu un angļu valodā
Tekstu autori: Inta Celmiņa, Laima Slava. Māksliniece: Zane Ernštreite
276 lpp., cietais sējums, ISBN 978- 9984-807-59-1

Pastāsti tālāk: