Menu

Atmiņu grāmata

Uga Skulme

Ugam Skulmem veltīto monogrāfisko albumu papildina mākslinieka paša rakstītu memuāru grāmata. Grāmatu sastādītāja, mākslas zinātniece Laima Slava stāsta: „Sākot strādāt pie projekta, bija skaidrs, ka Ugas Skulmes dēla Jurģa Skulmes arhīvs glabā daudz un dažādus maz zināmus, nepublicētus materiālus. Tomēr realitāte pārspēja gaidīto — ne tikai bagātais attēlu un dokumentu krājums, bet arī daudzās burtnīcas ar Ugas Skulmes rakstītām atmiņām izrādījās apjomīgs un interesants materiāls.”

Atmiņas, kuras pierakstījis pats mākslinieks, ir nozīmīgs, līdz šim nepublicēts materiāls. Hronoloģiski tās ietiecas tālā dzimtas vēsturē un noslēdzas ar mākslinieka pēdējiem dzīves gadiem.

Būdams lielisku mākslas recenziju autors, Uga Skulme arī atmiņas pieraksta ar literāro gaumi. Tie ir daudzkrāsaini, asprātīgi un intelektuāli piesātināti mākslinieka pieraksti.

Piezīmju mērķis ir saglabāt šos stāstus ģimenei. Līdz ar to Uga Skulme savos tekstos ir dzīvelīgs, nesamākslots, ļoti dabisks un vēsta par lietām, ko cits droši vien publicēšanas reizē arī aiz pārprasta smalkuma noklusētu. Rezultāts ir izcils.

Arno Jundze

 

Vairāk par:
„100g kultūras. Nacionālie dārgumi” par Ugu Skulmi
Uga Skulme. Lieliski
Skarbo atmiņu fiksāža
Radio mazā lasītava. Uga Skulme “Atmiņu grāmata”

Atmiņu grāmata

2013
Sastādītāja: Laima Slava. Māksliniece: Inga Ģibiete
464 lpp., mīkstais sējums, ISBN 978-9934-512-15-5
Grāmata izdota ar SIA „Alfor” un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Pastāsti tālāk: